hero-press overview share print facebook linkedin twitter

 

 

Hero Baby, Hero’nun Global Ar-Ge Merkezi ve Türkiye’deki tek bebek beslenmesi Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen ve Ankara’daki fabrikada üretilen kavanoz ve kaşık mamaları yakın coğrafyamızdaki ülkelerde bebeklerin sağlıklı beslenmesine yardımcı olmak amacıyla üretiliyor. Ankara’da 2009 yılında kurulan kavanoz mama fabrikası, Hero Group’un dünyadaki üç kavanoz mama üretim merkezinden biri konumunda bulunuyor. İspanya ve ABD’de de kavanoz mama üretimi yapılıyor. 

Bebek ve küçük çocuk ek gıdası kategorisinde, bebeklerimizin  bulunduğu gelişim dönemindeki beslenme ihtiyaçlarına ve damak tadına uygun ürünler geliştiriyoruz. Bu sayede siz değerli anne ve babalarımızın beklentilerini en iyi şekilde tespit ederek, sağlıklı nesiller için sağlıklı ek gıdalar sunmayı hedefliyoruz.

Bebeklerin sağlıklı gelişim ve büyümesinde,  dengeli beslenme çok önemli bir yer tutuyor. Doğru beslenme yöntemini oluşturmak doğru gıdalarla oluyor. İlk yaşlarda oluşturulan beslenme alışkanlığı ileriki yaşlarda sağlıklı bir birey olma yolundaki ilk adımdır ve doğru beslenme alışkanlığının devam ettirilmesi için de çok önemlidir. Bebek beslenmesi gibi hassas bir alanda bebeğin gelişim dönemine uygun ihtiyaçlarını karşılayacak ek gıda seçimi uzmanlık gerektiren hassas bir iştir. Hero Türkiye bağlı olduğu Hero Group’un dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bebek beslenme enstitüleriyle yürüttüğü çalışmalarla  bebeklerimizin beslenme ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştiriyor.  

Hero Bebek Beslenme Enstitüsü, üniversiteler  ve diğer araştırma enstitülerinin  işbirliğiyle bebek beslenmesi alanında yeniliklere öncülük ediyor.