hero-press overview share print facebook linkedin twitter

Tarihçemiz

1886-1889 Şirketin Kurulması:

1886’da Lenzburg’da iki arkadaş olan Henckell ve Roth tarafından bugünkü Hero kuruldu.

1910 Hero Markası Lansmanı:

Hero, Henckell ve Roth’un ilk iki harfinden oluşturularak 1910’da lansmanı yapıldı. Hero logosundaki H,R ve O harfleri de konserve şekillerinden esinlenilerek tasarlandı.

1940-1945 2. Dünya Savaşı ve Hero’ya Etkileri:

2. Dünya Savaşı döneminde yaşanan kıtlıktan Hero da etkilendi.  Sarf malzemelerinin devamını sağlamak için ev kadınlarını, boş kutuları yıkayıp tekrar kullanmaya teşvik etti.

Şeker sıkıntısı sebebiyle,  %60 meyve içeriği ve daha az şeker oranıyla ürettikleri Hero Delicia en popüler ve tercih edilir markasından biri oldu.

1985-1994 Hero’nun Pazarda Etkinliğini Arttırması:

1985’te İspanya’da bebek maması kategorisi için Hero Baby lansmanı yapıldı. İngiltere’de “Hero Foods (UK) Ltd.”, Almanya’da “Lindavia Fruxhtsaft AG” ve Fransa’da “Les Verges d’Alsace” devralındı.

1995:

1995 yılında Alman firması olan Schwartau International GmbH  Dr. Arend Oetker tarafından alınarak Oetker Hero’nun ortağı oldu.

Bir yıl sonra Hero, McCormick ortak girişimiyle ve farklı gıda ürünleri üretmek amacıyla Signature Brands LLC’yi kurarak, Kuzey Amerika pazarına adım attı.

2002-2014:

Hero, bebek maması kategorisi olan Hero Baby markası ile Yıldız Holding ortaklığında Türkiye pazarına giriş yaparak Ankara Ülker kampüsünde iki fabrika kurdu.

2014:

Başarılı şirket evliliği ile hem iç pazarda hem de ihracatta önemli başarılar yakalayan Hero Baby, 2014 yılında karşılıklı aldığı stratejik bir kararla Yıldız Holding’de olan hisseleri devraldı.

Bu tarihten itibaren %100 İsviçre sermayeli Hero AG, Türkiye ortağı olarak hâlâ üretimine devam ediyor